Duben 2017

Co vás to v té škole (nena)učí...?!

16. dubna 2017 v 18:04 | Marek Frnka |  Psychology of Mind
Někteří mají nyní čerstvě už po přijímačkách na gympl či střední, jiné to ještě čeká. Co se zatím na školách neučí - jak si školu a život více užít, nestresovat se zbytečně tolik a mít třeba i lepší studijní výsledky :)

Dovolit sám sobě "klidně" dokonce i hlouběji prožívat radosti i smutky,či trému ... :)

Principy - jak fungujeme jako lidi - platí, ať už jim člověk věří nebo ne...jako gravitace. Je dobré vědět nejen jak působí gravitace, ale i jak všichni fungujeme jako lidé.

Na toto téma mě zaujal následující rozhovor s Martinem Jotovem, popisujícím své dřívější školní stresy a jak se vyrovnává s každodenními tlaky dnes při vedení velké a úspěšné nanotechnologické firmy: Martin Jotov - Porozumění lidské mysli.


Je snadné najít viníka někde "tam venku", trápit se zbytečně něčím co nemohu ovlivnit a nevidět co naopak mohu. Toto pochopení je základem nejen pro úspěch a životní spokojenost, ale i pro jakékoli dobré vztahy, pomohlo mnoha žákům i učitelům ve školách po celém světě, rodičům, zaměstnancům, šéfům firem i sociálním pracovníkům atd. Je to o každodenním životě - více si všímat a vidět věci "as it is" - takové jaké jsou, bez zbytečných příkras nebo černých brýlí.


Pokud umíš trochu anglicky (nebo s pomocí gůgl překladače), určitě stojí za přečtení následující článek o vztahu mentálního zdraví a tlaku na výkony a úspěch: Michael Neill - On Mental Health and High Performance.