Mohl by se život stát hrou?

22. července 2017 v 10:43 | Marek Frnka |  Psychology of Mind

Šťastní i úspěšní budete, až pochopíte, že život je hra. Změnit se může každý, tvrdí kouč celebrit.

Zaujal mne rozhovor Emmy Smetana na DVTV s jedním z řečníků letošní konference Porozumění mysli v pražské Lucerně. Redaktorka kladla opravdu otázky "na tělo"!

"Pokud hon za úspěchem berete jako hru, prohru nevnímáte jako konec svého života. Přestanete se nervovat a pociťovat tlak, říká Michael Neill, osobní kouč celebrit a šéfů firem. Dodává, že když zažíváte stres, musíte si uvědomit, že to často není situací, v které se nacházíte, ale ve vaší hlavě. Až ztišíte rámus ve své mysli, bude se vám údajně znovu dařit."

Celý záznam tohoto video-rozhovoru na DVTV (s překladem z angličtiny v titulcích) najdete zde: Michaell Neill na DVTV.

Michael Neill je zároveň autorem naprosto přelomové knihy, první svého druhu v ČR. Jeho kniha Revoluce zevnitř, staví na hlavu dosavadní chápání v psychologii lidské mysli.

Autor poskytl před vydáním své knihy v češtině obsáhlé interview. Velmi neformální povídání s překladem z angličtiny, začíná v druhé polovině dvouhodinového záznamu. První hodina poskytuje všeobecné informace od těch, kteří se tímto oborem u nás zabývají již delší dobu. Video-záznam: kniha Revoluce zevnitř.

Jelikož překlad nemusí vždy vystihnout podstatu (dokonce ani samotná s

Michaella Neilla pozval do Prahy Martin Jotov, neboť je jedním z jeho dlouhodobých koučů a mentorů. Vydání Revoluce zevnitř v češtině bylo pokřtěno na výše zmíněné letošní konferenci. Zúčastnil jsem se jí také. K tématu změny či transformace života tam mluvilo mnoho řečníků.

Pořadatel Martin Jotov jako pozvánku před konferencí poskytl rozhovor, kde zmiňuje i své zkušenosti a porozumění. Ukázal, že změny v životě nemusí vůbec být těžké, ale naopak přirozené a "effortless" - automaticky snadné, bez jojo efektu úporné nekončící celoživotní dřiny a snah měnit sebe či druhé lidi. Toto nás ve škole neučili! Přitom životní spokojenost a zvládání každodenních tlaků, je něco co potřebuje opravdu každý. Rozhovor s ním je k dispozici tady: Martin Jotov video-rozhovor.

Na konferenci Understanding Human Mind mě asi nejvíce zaujal Aaron Thurner. Dokáže velmi srozumitelně ukázat, jak snadno se každý člověk stává obětí (vězněm) svého vlastního negativního uvažování. Jediné co je potřeba v dané chvíli, je porozumění (všimnutí si, pochopení) toho, odkud se berou naše pocity a lidské prožívání. Zda z našeho vnějšího okolí. nebo z toho co se nám právě honí hlavou. Pěkná a krátká recenze před konferencí je s českými titulky na youtube: Dr.Aaron Thurner PhD

Proč se mozek brání přijmout něco "příliš jednoduchého, než aby to byla pravda" ? Máme zvrácenou chuť dělat jednoduché věci složitými. Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě, že? Každý vědec ví o Occamově břitvě, každý sedlák věděl zase co je zdravý rozum. Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované.

Abych byl upřímný, když jsem se poprvé s tímto setkal, zavánělo nějakým náboženstvím nebo "sluníčkáři" či esoteriky. Nyní to vidím spíše jako "fyziku Mysli", fungující u každého člověka na planetě ať už o tom ví či tomu věří - podobně jako na všechny znás působí gravitace. Není to úplně novinkou, v průběhu lidské historie zde byli jedinci co to zahlédli. Slova však nemohou pomoci sdělovat to druhým - podobně jako ryba nemůže druhým rybám snadno objasnit, že všude okolo nich je voda. Celý život žijí ve vodě, tak si ani neuvědomují její všudypřítomnost a to, že vlastně umožňuje jejich život!

Zajímají tě další aktuality a zajímavosti okolo tzv."tří principů" - Psychology of Mind, tedy jak (nejlépe) fungujeme jako lidé? Zveřejňuji aktuality z ČR i zahraničí na mém FB profilu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama